Účinkující 1. - 3. 10. 2020

 • ZAR7d57a6_A21I0451_janztorsk.jpg

  Jaroslav Dušek

  Známý český filmový a divadelní herec Jaroslav Dušek bývá v mediální zkratce často vykreslován jako podivín propagující jakýsi alternativní způsob života. Položme si ale otázku, co je na vnitřním ztišení, empatii nebo lásce alternativního. A co je tak zvláštního na naslouchání řeči stromů nebo kamenů, na životě v přítomnosti, úctě ke všemu živému a usilování o harmonii se sebou samým i vnějším světem? Pokud zredukujeme část života herce Jaroslava Duška na chůzi po žhavých uhlících, držení dlouhodobých půstů a k tomu napíšeme, že pracuje na vlastním propojení s božským principem galaxie, pak jej můžeme označit za "šílence" nebo se v duchu ptát, co tím vším ten Dušek vlastně sleduje? Přitom v podstatě říká jen to, co řada z nás podvědomě ví nebo alespoň tuší. A právě tím Dušek provokuje a přitahuje zároveň takové množství lidí. Jaroslav také velmi ctí tělo jako součást přírody a jejího rytmu a plynutí, věří v jeho moudrost a schopnost se navracet do stavu rovnováhy. Věřím, že při společné besedě, bude mít k tématu inteligentního pohybu, jistě co říci a rád bude odpovídat také na Vaše dotazy.

 • unnamed (4).jpg

  MUDr. Jan Vojáček

  Klasicky vzdělaný lékař na LF UP Olomouc. V minulosti také prvoligový fotbalista FC Sigma Olomouc. Mistr světa lékařských fotbalových týmů 2015, 2016. Na první pohled kariéra jak se očekává. Ale život dle naprogramovaných vzorců není to co Jana Vojáčka vede životem. Srdce je velitelem a tak se Jan Vojáček nenechal zaprodat současným farmakokratickým systémem zdravotní péče a představám rodičů o kariéře "klasického" lékaře. Dal se cestou hledání příčin nemocí a ne pouze léčením jejich následků. Dnes tvrdí, že většina chronických nemocí jsou iluze. Neexistují. Jsou jen projevem nerovnováhy organismu na vícero úrovních. A netvrdí to sám, vychází z principů amerického institutu funkční medicíny, epigenetiky, psycho-neuro-endokrinno-imunogie a psychosomatiky. Proto se stal vedoucím lékařem kliniky funkční medicíny v Praze, zabývající se perzonalizovanou medicínou 21.století, používající inovativní nástroje pro diagnostiku, prevenci a léčbu civilizačních onemocnění.

 • zdeněk-haník-místopředseda-t2UAj_cxNOr-u

  Zdeněk Haník

  Legenda českého volejbalu a současný místopředseda Českého olympijského výboru. Organizátor sportovních a společenských akcí, setkání osobností z různých oblastí života české společnosti. Renesančně vzdělaný muž, velký elegán a noblesní gentleman, obdivovatel C.G. Junga, milovník umění a krásy vůbec. Autor zajímavých a někdy i kontroverzních článků v Reflexu a dalších mediích, jež se netýkají zdaleka jen sportu, ale různých témat rezonujících společenským prostorem, bystrost jeho postřehů inspiruje k zamyšlení a rozhovoru se sebou samým. Filozofující sportovec a sportující filozof, jež se umí ptát a naslouchat.

 • e97b09cc5b207d261c34f0df39c68732.jpg

  Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc.

  Je česká filozofka, fenomenoložka zabývající se problematikou pravdy, husserlovských otázek vnitřního vnímání času protenci smrti a její vliv na autenticitu a neautenticitu prožívání. Kromě toho se zabývá i dalšími tématy jako je pohyb, pravda jako neskrytost (aletheia), tělo a tělesnost a filozofií sportu. Často zmiňuje, že člověk je rozhovorem. Jak si stojíme s hledáním smyslu života? Proč si neklademe otázky a zhlédli jsme se v odpovědích? A kudy teče zlo? Dnešní člověk utíká před sebou samým. „Občas k nám přijde něco, co si v sobě neumíme vysvětlit a čeho se bojíme takovým způsobem, že o tom nechceme ani mluvit. Současné lidi definuje neodvaha,“ tvrdí Anna Hogenová. „Proto pořád potřebují nějakou pomoc zvnějšku.“

 • Zuna Vesan Kozánková

  Vystudovala Taneční Konzervatoř a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, školu Shiatsu KI a odbor akupunktury a moxibusce na Univerzite Guang Ming Beijing v Praze. Intenzívně se věnuje studiu čínské medicíny, qigongu a taoizmu a jejich interaktivnímu propojení s pohybem lidského těla. Je praktikantkou japonské terapie Shiatsu, 9 let vede vlastní „Školu shiatsu“ na Slovensku. Zuna vyučuje již 25 let, během kterých vyvinula jedinečný styl práce s lidským tělem, založený na zkušenostech s anatomií lidského těla a toky energie v něm. Tyto poznatky propojuje s univerzálními principy taoizmu, a tím přináší svým studentům nové zkušenosti s pohybovou inteligencí. Je vyhledávanou učitelkou pracující v Bratislavě, Praze, Salcburku, Vídni, Leeds, Freiburku, Vratislavi, Bangkoku a Pekingu.

 • unnamed (2).jpg

  Ing. Radim Valigura

  Radim Valigura Strávil velkou část své kariéry v prostředí profesionálního tenisu, kdy například v letech 2005-2007 stál jako trenér po boku bývalé světové jedničky Martiny Hingisové. Od roku 2008 se aktivně věnuje vývoji dynamických forem fyzického tréninku pro zvyšování mentální odolnosti jednotlivců a týmů, které aplikuje napříč oblastmi vrcholového sportu a podnikání. V současné době tyto tréninkově - edukativní metody, spadající převážně do oblasti energetické psychologie a se základem ve specializované kineziologii One Brain®, tvoří součást jak vzdělávacích programů školských institucí, sportovních svazů a klubů, tak se i podílejí na realizaci rozvojových procesů nadnárodních firem a korporací.

 • 12803266_10154777331358228_1679956257531

  Dorothe Trassl

  Zkušená psycholožka, terapeutka Cesty a učitelka jógy a odbornice na E-motion. Pod jejím bezpečným a láskyplným vedením zažijete zcela nový způsob jak odhalit hluboce zakořeněné buněčné vzpomínky a uvolnit traumata uložená v těle. Dorothe ve své práci kombinuje znalosti trauma jógy a různé další techniky práce s tělem, tak efektivně, že vás úplně přirozeným způsobem naučí vědomě pracovat s tělem a zažít takový pocit svobody, který jste si neuměli ani představit.

 • Jakub Otipka

  Jakub Otipka patří k předním expertům z oblasti osobní a profesní bezpečnosti. Jako dospívající byl Jakub brutálně napaden pravicovými extremisty a následně zařazen do programu ochrany svědků, což určilo jeho další životní směřování. Po tomto incidentu se rozhodl, že nechce dále žít ve strachu a začal s tréninkem různých bojových sportů a umění. V současné době působí Jakub jako ředitel České Krav Maga Asociace, a současně má na starosti rozvoj celého sebeobranného systému KM. Během jeho kariéry prošlo jeho kurzy více než 30 tisíc klientů, připravil více než 200 profesionálních instruktorů a spolupracoval s řadou vládních i soukromých organizací u nás i v zahraničí. Mimo těchto komerčních aktivit věnuje Jakub také relativně dost prostoru a času práci s nejohroženějšími skupinami obyvatel. Stojí mj. za charitativními projekty Nenechte si ubližovat, který se věnuje zvyšování úrovně bezpečnosti žen a dětí, Bezpečí pro seniory a několika dalšími.

 • unnamed (1).jpg

  Barbora Kohoutková

  Barbora Kohoutková patří v současnosti k našim nejznámějším baletním umělkyním ve světě, tleskalo jí publikum i v Japonsku a Americe, tančila na největších světových jevištích, včetně Velkého divadla v Moskvě a baletní Mekky Petrohradu, hostovala s milánskou La Scalou, dvakrát se zúčastnila World Ballet Festivalu v Tokiu. Kohoutková prokazovala neobyčejný talent již v průběhu studia na taneční konzervatoři. Záhy začala sbírat ocenění nejen na domácích soutěžích. V sedmnácti letech nastoupila do angažmá jako sólistka Finské národní opery v Helsinkách, kde získala dvě prestižní ocenění “Fazer Prize“ a “Philip Morris Best Artist Award“. Poté tančila v Mnichově a v Bostonu, stala se první sólistkou hamburského baletu Johna Neumeiera. V roce 2008 skončila svoji baletní kariéru, aby se k ní po více jak roční pauze opět částečně vrátila. Mezi tím se stala certifikovanou instruktorkou GYROTONIC® a GYROKINESIS® metody a začala vyučovat balet. Jako pedagog je zvaná například do souborů jako je Tokio balet, Čínský národní balet, Finská národní opera, škola Anglického národního baletu, několikrát učila na letních kurzech Darji Klimentové v Praze.

 • Maisha Kobra

  Vnímá tanec jako pohyb duše a pohyb těla jako oheň, který nás žene kupředu. Tanec jako hlas mého těla.

  Prostřednictvím Brazilských tanců a hudby, jako například funk, samba a forró se budeme soustředit na pánev a pas. Nebude však chybět ani volná improvizace a prostor pro objevování vlastních hranic. V rámci workshopu se budeme zabývat vahou vlastního těla a zjišťovat jak všechno spolu souvisí. Hudbou se spojíme se svými nejhlubšími touhami. Naši mysl ponecháme stranou a začneme poslouchat naše tělo a hlas.

 • 4_edited.jpg

  Rosane Cobra

  Fyzioterapeutka Rosane Cobra se už více než 20 let věnuje zkvalitňování života lidí především prostřednictvím vhodného pohybu, stravy a zdravého spánku. Uplatňuje metodu Nuno Cobra, kterou vyvinul její otec jako cestu osobního rozvoje skrze tělo. Své poznatky získala studiem na Fakultě fyzioterapie v Campinas (São Paulo, Brazílie), dále na Selfhealing s Meir Schneider – v USA a Bruselu.

 • Lenka Jankovská

  Profesionální zpěvačka a vokální kouč. „Zpěv je moje životní cesta. Autorsky působím ve třech hudebních projektech: Lena Yellow, Mateřská.com a Yellow Sisters. Věnuji se práci s hlasem – vyučuji skupiny i jednotlivce, spolupracuji s různými hudebníky a kapelami, podílím se na hudební produkci a managementu. Miluji výzvy a osobní růst. Objevování daru hlasu a vědomá práce s tělem mě den za dnem přivádí k hlubšímu poznání sebe sama a větší autenticitě ve zpěvu i v životě.“ www.lenayellow.com

 • Anna Hanuš Kuchařová

  Je nejúspěšnější slacklinerkou u nás. Specializuje se na highline, překonala evropský ženský rekord. Anna Hanuš Kuchařová zároveň jako první člověk na světě strávila na highline 24 hodin. V Yosemitech v USA a v Norsku chodila 1000 metrů nad zemí. Opustila práci architektky, aby se stala profesionální provazochodkyní. Jak je možné, že lidské tělo dokáže chodit ve volném vzduchu? Co se to děje s její myslí, když překonává vlastní ego? A co na ni čeká ve stavu změněného vědomí, do kterého ji dostává

  rytmická chůze prostorem mezi skalami? Na lajně se i vdala. Je autorkou knihy Od slackline k tiché radosti

 • Gabriel Posp

  Gabriel hraje na vlastnoručně sestrojený hudební nástroj Vibrafon - Tóny života, který je laděn v Solfeggio tónech. Doplňuje to hrou na fujaru a intuitivní bubnování na šamanských bubnech. Hudba a zvuk může být velmi silný transformační nástroj pro lidské tělo a duši. Nicméně, až v posledních letech vyšla najevo informace, že naše novodobá hudební produkce byla okradena o obrovský potenciál pro léčení a transformaci, o mocný starodávný tonální rozsah známý jako „původní Solfeggio frekvence .“ Tyto originální Solfeggio frekvence, mají schopnost přeměnit život zázračným způsobem. Zmínky o těchto frekvencích sahají do starověku, kdy byly součástí zpěvů v gregoriánských chorálech, během náboženských obřadů v kostelech v té době. Ale partitury chorálů záhadně, kolem roku 1050 zmizely a jsou pravděpodobně navždy ztraceny.Tyto zpěvy se skládají ze zvláštních tónů nebo frekvencí, které když jsou zpívané v harmonii, a v latině, měly obrovskou duchovní sílu při náboženských obřadech. Kombinace těchto tónů a latinské intonace, měla sílu proniknout hluboko do hlubin podvědomí a silně podporovat léčení a transformaci.

 • Dan a Míša Plecháčkovi.png

  Daniel a Michaela Plecháčkovi

  Dvojice, jež žije a dýchá a komunikuje hudbou každý den. Profesně se v oblasti hudby věnují odborné praxi muzikoterapie, školení a lektorství hudebně prožitkových programů a odborným výcvikům muzikoterapie v občanském sdružení Muzikohraní (www.muzikohrani.cz) Bude nachystána na kongresu relaxační místnost, kde budete moci v klidu spočinout, vstřebávat a integrovat prožité při HUDEBNÍCH LÁZNÍCH. Časy relaxací budou upřesněny.

Datový_zdroj_44.png

Zůstaňte ve spojení

Přihlašte se k odběru novinek a my váme budeme zasílat aktuální informace ohledně kongresu :)

 • Grey Facebook Icon
 • Šedý Vimeo Icon
 • Šedý YouTube Icon
 • Grey Instagram Icon
shutterstock_1564299532.jpg